test

O nas

Amtra jest sumą naszych pomysłów

Grupa Amtra liczy około 200 osób. Tworzymy zespół barwnych i pomysłowych osobowości. Chętnie odkrywamy swoje talenty i dzielimy się pomysłami oraz wiedzą. Jako pracownicy mamy możliwość uczestniczenia w rozwoju firmy, bo wedle nieformalnej misji „Amtra jest sumą pomysłów pracujących w niej ludzi”. Bardzo mocno stawiamy na tworzenie solidnych, długtrwałych i uczciwych relacji, zarówno z naszymi partnerami biznesowymi, jak i użytkownikami naszych produktów, oraz dostawcami i pracownikami

Przy tym wszystkim patrzymy znacznie szerzej na prowadzenie biznesu, dostrzegając potrzeby
i wspierając lokalną społeczność. Chętnie pomagamy najbardziej potrzebującym i też wspieramy
się wzajemnie. Wielu z nas jest wolontariuszami. Staramy się zmieniać świat na lepsze.

Narodziny Amtry

To rok „narodzin” firmy. Amtra została powołana do życia jako polsko-amerykańska spółka handlowa. Firma jest jednym z owoców wolnej gospodarki rynkowej tworzącej się w kraju po zmianie ustroju. Pierwsze dwa lata to czas wdrażania i weryfikacji różnych pomysłów na prowadzenie działalności biznesowej. Rozpoczęliśmy działalność na rynku chemii samochodowej i Zrób to Sam (DIY) stosując vanselling – sklepy zaopatrywane były bezpośrednio przez naszych handlowców, posiadających własne magazyny

Zaufanie globalnych marek

W krótkim czasie zostaliśmy dystrybutorem na Polskę produktów cieszących się uznaniem na świecie. Amtrę obdarzył zaufaniem producent WD-40 oraz ProSeal – marka chemii profesjonalnej dla warsztatów samochodowych. Powołaliśmy też do życia pierwszą
markę własną – klej cyjanoakrylowy o nazwie Bondini. Na przestrzeni kolejnych
kilkunastu lat nasza oferta dynamicznie się rozrosła. Jej siłą napędową stały się
kolejne marki będące globalnymi liderami w swoich kategoriach. To STP – dodatki do paliw, Wunder-Baum – odświeżacze powietrza w kształcie kultowej choinki, Turtle Wax – marka, która stworzyła ponad 80 lat temu pierwszy na świecie wosk samochodowy czy Permatex – czołowy gracz w kategorii chemii dla serwisów samochodowych z ponad 100-letnią historią.

Rozwój własnych marek wśród wielkich graczy

Druga dekada upłynęła też pod znakiem rozwoju infrastruktury produkcyjnej zlokalizowanej w siostrzanej spółce Nanochem powiązanej kapitałowo z Amtrą oraz budową pierwszego centra logistycznego Amtry – magazynu wysokiego składowania. Od tamtej pory jesteśmy w stanie zaopatrywać rynek na poziomie hurtowym oraz sieci handlowych. To czas, w którym też wdrożyliśmy w firmie system zarządzania jakością ISO 9001.

Przyszli branżowi liderzy –
Moje Auto i Clinex

Mając już bogate doświadczenie we współpracy z globalnymi liderami rynku, nie zwolniliśmy tempa swojego rozwoju i powołaliśmy do życia markę Moje Auto – linię kosmetyków samochodowych. W promocję marki zaangażowała się Martyna Wojciechowska będąca dziennikarką motoryzacyjną i osobowością telewizyjną. Produkty szybko zdobyły zainteresowanie pasjonatów zadbanych samochodów. Portfolio produktów Moje Auto rozwijane jest do dziś. A obecnym ambasadorem marki, już od kilku lat aktywnie uczestniczącym w jej komunikacji, jest Kajetan Kajetanowicz – najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy. Postanowiliśmy pójść za ciosem i stworzyliśmy też ofertę profesjonalnych środków dla myjni samochodowych Expert+ (obecnie Clinex Expert+).

Clinex Zawodowiec
– z licencją na sprzątanie

Kolejną ważną marką, stworzoną przez nas, jest Clinex oferujący profesjonalne środki utrzymania czystości dla branży HoReCa i firm sprzątających. Marka bardzo szybko zdobyła uznanie wśród profesjonalnych użytkowników. Przez kilka lat jej twarzą był Sebastian Olma – uznany w świece kulinarnym szef kuchni.

Wejście w nową branżę

Spółka Amtra rozwija również dodatkową działalność usługową o nazwie SEJFBOKSY. Jest to kompleks magazynów o zróżnicowanej wielkości, dostępnych przez cały rok 24 h/7 dni w tygodniu, przeznaczonych do przechowywania różnego rodzaju mienia i towaru zarówno dla klienta indywidualnego jak i biznesowego. Projekt cały czas się rozwija i stale powiększamy dostępną przestrzeń oraz liczbę boksów. Więcej szczegółów na www.sejfboksy.pl.

Skuteczne zarządzanie

Początek trzeciej dekady to przede wszystkim umacnianie dominującej pozycji na polskim rynku chemii samochodowej i DIY poprzez rozbudowę oferty o nowe kategorie produktów. Do najważniejszych należy zaliczyć marki: MA Professional oferującą profesjonalną chemię motoryzacyjną oraz Moje Auto Virage – linię akcesoriów samochodowych. Powołaliśmy też do życia markę Tecmaxx – produkty chemii technicznej dla profesjonalistów.

Dzięki silnej pozycji rynkowej marki Moje Auto stworzyliśmy nowa kategorię produktów. To linia zapachów samochodowych Moje Auto Insenti.

Działaność eksportowa

W poszukiwaniu nowych rynków zbytu, konsekwentnie rozwijaliśmy działalność eksportową.
Obecnie produkty Moje Auto, Clinex, MA Professional i Tecmaxx są dostępne w 50 krajach, również poza Europą.

50
krajów

Powstanie Grupy Amtra

Staliśmy się właścicielem marki Five Star oferującej akumulatory samochodowe i rozszerzyliśmy swoją aktywność biznesową o polski rynek akumulatorów. Jednocześnie podjęliśmy decyzję o utworzeniu Grupy Amtra, będącej grupą kapitałową składającą się z trzech spółek: Amtra, Nanochem i Five Star.

Zaufanie lidera

Rok później jako Grupa Amtra zostaliśmy Autoryzowanym Dystrybutorem marki Castrol na rynku ASO.

W najbliższej dekadzie chcemy napisać kolejny rozdział naszej historii. Zaplanowaliśmy jednoczesny rozwój w dwóch kanałach, aby umocnić naszą pozycję liderów rynkowych w branży Automotive i Chemii profesjonalnej.

Nowe Centrum Logistyczne

Na otwarcie czwartej dekady (styczeń 2022 r.) uruchomione zostało Nowe Centrum Logistyczne. Na powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych utworzyliśmy 17000 miejsc paletowych wraz z nowoczesną strefą konfekcji i kompletacji. Dzięki temu wyślemy do Państwa ponad 240 palet dziennie z zamówionym towarem.

Nowe zaplecze produkcyjne

W przyszłym roku planujemy rozbudowę i otwarcie nowej części hali produkcyjnej. Pozwoli nam to na zwiększenie mocy produkcyjnych o kilkadziesiąt milionów litrów rocznie. Otrzymamy certyfikację ISO 14001. Szczegóły wkrótce.

Działania ekologiczne

Od kilku lat w Amtrze pracujemy nad zmniejszeniem emisji zanieczyszczeń związanych z jej działalnością. Naszym celem jest minimalizacja tak zwanego „śladu węglowego” w całym procesie produkcji, magazynowania i wysyłek. W 2023 roku będziemy gotowi do ogłoszenia konkretnych progów redukcji emisji.

W produktach marki Clinex ulepszamy formulacje, tak żeby były bezpieczne dla użytkownika i środowiska naturalnego. Korzystamy z biodegradowalnych opakowań. Chcemy w naturalny sposób pozyskiwać energię i oświetlenie, odzyskiwać wodę z deszczówki, wykorzystywać ekologiczny papier i poruszać się elektrycznymi samochodami.

Dział Badań i Rozwoju intensywnie pracuje nad kilkoma innowacyjnymi projektami, które planujemy wdrożyć w ciągu najbliższych 3 lat. Mamy nadzieję, że w roku 2025 będą one stanowić zauważalną część naszej współpracy.

Szacunek i wsparcie

Oprócz prowadzenia działalności biznesowej, nadal chcemy działać prospołecznie i pielęgnować w nas odpowiedzialność społeczną poprzez promowanie równości ze względu na płeć, wiek, wygląd, orientację, przekonania, status społeczny czy pochodzenie. Chcemy tworzyć przyjazne miejsca pracy z szacunkiem dla pracowników i partnerów handlowych.

40 lecie grupy Amtra

Kończy się kolejny etap grupy Amtra, ale nie jej historia. Już dzisiaj wiemy, jak chcemy ją dalej budować. Wierzymy, że za 10 lat spotkamy się w komplecie, aby podsumować kolejną dekadę naszej udanej współpracy.

Powrót do góry
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial