test

O nas

Grupa Amtra to istniejąca od 1992 roku grupa kapitałowa, która powstała z połączenia trzech spółek Amtra, Nanochem i Five Star. Zakres działalności firmy obejmuje: produkcję kosmetyków i profesjonalnej chemii samochodowej oraz profesjonalnych środków utrzymania czystości; logistykę i dystrybucję jakościowej chemii na rynku polskim oraz zlecanie produkcji, dystrybucję, serwis akumulatorów samochodowych, także zbieranie zużytych i przekazywanie ich do recyklingu.

Amtra - 160 pracowników

160 pracowników

Przedsiębiorstwo podczas niespełna 30 lat działalności osiągnęło pozycję jednego z liderów na polskim rynku dystrybucji
i produkcji wyrobów chemii samochodowej oraz profesjonalnej chemii sprzątającej. Dzięki temu stworzyło przyjazne środowisko pracy dla ponad 160 pracowników. Zespołu ludzi pracujących
z pasją, pozytywną energią i zaangażowaniem.

Producent popularnych Polskich marek

Grupa Amtra to również dumny, polski producent własnych marek: Moje Auto, MA Professional, Moje Auto Mobiler, Clinex Nanochem, Clinex Expert+, Tecmaxx i Home&Profi. Produkcja wyrobów w szerokiej gamie opakowań jednostkowych od pojemności 50 ml do 200 L, w atomizerach, butelkach i kanistrach, zlokalizowana jest w Sosnowcu, w zakładzie produkcyjnym wyposażonym w 3 nowoczesne w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Produkty własne z oferty Grupy Amtra są tworzone z myślą o potrzebach polskiego użytkownika i dostosowane do realiów polskiego rynku. Mając stuprocentowy wpływ na asortyment, wizerunek i jakość produktów dokładamy starań, aby oferta była idealnie dopasowana do rynku.

Amtra - Producent popularnych Polskich marek
Amtra - Oferta pełna Liderów

Oferta pełna liderów

Amtra jest wyłącznym importerem w Polsce kilkunastu renomowanych marek z branży motoryzacyjnej, wśród których jest 5 liderów rynkowych. Większość marek, które tworzą ofertę Grupy Amtra to numer 1 lub 2 w swojej kategorii oraz takie, które posiadają unikalne cechy użytkowe, bądź jakościowe. To między innymi: legendarny preparat wielofunkcyjny WD-40; ponadczasowe zapachy samochodowe WUNDER-BAUM w kształcie kultowego drzewka; to także dodatki do paliw STP – marka z sukcesami również w sportach motorowych; Turtle Wax – lider innowacji w kosmetyce samochodowej; Permatex – marka z ponad stuletnim doświadczeniem na rynku profesjonalnej chemii samochodowej. Od 2015 roku Grupa Amtra jest również Autoryzowanym Dystrybutorem marki CASTROL Professional na rynku ASO.

Rozwój i badania

Firma posiada własne zaplecze badawcze w postaci Działu Rozwoju i Badań z nowocześnie wyposażonym laboratorium. Wszystkie środki chemiczne produkowane na liniach produkcyjnych należących do Grupy Amtra to autorskie formulacje i receptury tworzone przez zespół chemików i ekspertów rynku. Każdy produkt przed wprowadzeniem do oferty jest wielokrotnie przebadany – w testach wewnętrznych i zewnętrznych, ulepszany, by zaspokoić potrzeby wymagających konsumentów. Dział Rozwoju i Badań prowadzi również rygorystyczną kontrolę jakości w procesie produkcji, której efektem są wysokiej jakości produkty, doceniane przez odbiorców ze względu na wysoką skuteczność działania. Swoje doświadczenie i wiedzę zespół wzbogaca współpracą z uczelniami w Polsce i za granicą.

Amtra - posiadamy własne zaplecze badawcze
Amtra - Posidamy własne centrum logistyczne

Centrum logistyczne

Od 2009 roku w firmie Amtra działa centrum logistyczne – magazyn wysokiego składowania z możliwością utworzenia w nim 10.000 miejsc paletowych i możliwościami produkcyjnymi ponad 200 palet dziennie. To wszystko odbywa się na 16 tys. m 2 . Dzięki dedykowanemu systemowi informatycznemu, pracy z wykorzystaniem radioterminali oraz procedurom systemu zarządzania jakością ISO 9001, konkretny towar z oferty 3000 indeksów wysyłany jest w dowolne miejsce Polski w ciągu 24 godzin, w bliskiej współpracy z wybranym przewoźnikiem i elastyczności w liczbie zamawianych
samochodów na dany dzień.

Eksport do 40 krajów Europy

Od 2007 roku Grupa Amtra skutecznie rozwija działalność eksportową – przede wszystkim produkcję „private label” oraz eksportową produkcję Moje Auto (MA Professional Car Care),
Clinex Nanochem i MA Professional. Obecnie własne marki Grupy Amtra dostępne są w ofercie dystrybutorów z 40 krajów Europy.

Amtra - Eksport do 40 krajów Europy
Amtra - Bezpieczna współpraca

Bezpieczna współpraca

Grupa Amtra produkuje własne marki na zlecenie i zajmuje się usługą dystrybucji na rynku automotive zarówno niezależnym, jak i nowoczesnym. Dostarcza produkty do hipermarketów, supermarketów, dyskontów oraz sieciowych i niezależnych stacji paliw, punktów ASO, ale również do zakładów przemysłowych i branży HoReCa.
Ponadto Grupa Amtra prowadzi profesjonalne szkolenia i serwis, aby klienci B2B mogli bezpiecznie i profesjonalnie obchodzić się i korzystać z produktów. Wiarygodność finansową firmy potwierdza przyznawany regularnie od kilku lat certyfikat Dun&Bradstreet oraz liczne wyróżnienia jak Top Marka 2017, Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa.

W stronę ekologii
Safe for You | Safe For Earth

Grupa Amtra mając pełną świadomość, jak ważna jest ekologia, systematycznie pracuje nad wprowadzeniem odpowiednich procedur zmian przyjaznych dla środowiska. Pierwszym realizowanym punktem jest wprowadzenie ekologicznych opakowań i formulacji w produktach marki Clinex – profesjonalne środki utrzymania czystości. Kolejne zadania w tym zakresie, które Amtra stawia sobie za cel, to zmiana całej floty samochodowej na elektryczną oraz wprowadzenie zasilania magazynu energią pozyskaną z paneli słonecznych.

W stronę ekologii – Safe for You | Safe For Earth
Powrót do góry
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial