test
Nowości Wydarzenia

Aktualności


25 maja 2021 | Wydarzenia


Kajto wygrywa w Portugalii !!

Drugi start w tym sezonie, drugi debiut i druga wygrana Kajetana Kajetanowicza!
Ambasador marki Moje Auto zameldował się na starcie Rajdu Portugalii z determinacją, ale i z pokorą. Mimo że nigdy wcześniej nie startował na portugalskich trasach, to doskonale wiedział, że będzie to jedna z najtrudniejszych rund Rajdowych Mistrzostw Świata WRC 3.

Polska załoga ukończyła większość odcinków specjalnych na podium, a siedem z nich wygrała. Jednak rajd nie był spacerkiem dla Kajetanowicza i Szczepaniaka. Na ostrych zakrętach w tumanach kurzu równie świetnie radzili sobie Rossel i Coria. Francuski team w Citroenie C3 Rally2 Evo od pierwszych kilometrów narzucił Polakom zawrotnie wysokie tempo. Polska załoga się nie poddała i stawiła czoła Francuzom, odrobiła nieznaczne straty, dzięki czemu na początku trzeciego dnia wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do samego końca.

Zwycięstwo w debiucie smakuje podwójnie! Mieliśmy bardzo dobre tempo od samego początku i szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego. Podchodziłem do tego rajdu z wielką pokorą, a jednak wygrywaliśmy odcinki specjalne i cisnęliśmy do samego końca. Nie ustrzegliśmy się błędów, w pewnym momencie straciliśmy pozycję lidera, ale później udało się ją odzyskać. Od początku mówiłem sobie – jedź, bądź skoncentrowany i nie myśl o tym, co niepotrzebne. – Za tydzień będziemy już w Sardynii, bo jak przystało na Mistrzostwa Świata, tempo jest zawrotne pod każdym względem. – skomentował po rajdzie Kajto.

Po wygranej w Rajdzie Chorwacji i Portugalii Kajetanowicz plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 56 punktów. Wyprzedza go Yohan Rossel, który uzbierał dotychczas 70 punktów, ale w trzech startach. Te liczby pokazują jasno, że Kajto pewnie zmierza po swój pierwszy w karierze tytuł Mistrza Świata WRC 3.

mojeautozawszezadbane

moja-auto.pl

 

Powrót do góry
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial